• https://www.facebook.com/Dr-%C3%87etiner-G%C3%BCzellik-Poliklini%C4%9Fi-950512888376652/?fref=ts
Dolgu Uygulamaları


Dolgu Uygulamaları


Estetik Dolgu 
Estetik dolgu, ciltte zamanla eksilen elastik liflerin yerine konması işlemidir. Hyaluronic asit ve kolejenin azalması ile cilt çökmeye başlar. Kolejen cildi desteklerken, hyaluronic asit yüksek su tutma özelliği ile, cildin nemli kalmasını sağlar. Estetik dolgu amacıyla, son yıllarda genellikle Hyaluronic asit ürünleri kullanılmaktadır. Bu ürünler doğal olarak ciltte mevcut olan ve zamanla azalan maddelerdir. Kullanılan hyaluronic asit ürünleri, uygulamaya hazır olarak bulunmaktadır. hyaluronic asit ürünleri, doğal maddeler olması sebebi ile, uygulama öncesi test gerektirmeyen ürünlerdir.
Dudak Dolgusu 
Dudakların biçimini düzeltmek, şekil vermek, dolgunlaştırmak için yapılan dolgu işlemi, doğal ve estetik sonuçlar sağlar. Alerji riski ve yan etkisi yoktur.

Yüz Dolgusu 
İstenmeyen kırışıklıklardan kurtulmak, elmacık kemiklerini belirginleştirmek, ağız çevresindeki dudak üstü kırışıklıklarını azaltmak için kullanılan bir yöntemdir.

Boyun ve Burun Dolgusu
İstenmeyen kırışıklılardan ve yaşlanmaya bağlı oluşan sarkma ve çizgilerden kurtulmak için yapılan dolgu uygulamasıdır. Son derece etkili bir yöntemdir. Burun üzerine yüzeysel anestetik bir pomat sürülerek ağrı duygusu giderilir. Daha sonra burun kemiği üzerine dolgu maddesi enjekte edilir ve masaj ile burna istenilen şekil verilir. Boyun ve burun dolgusu çok kısa sürede uygulaması yapılan bir işlemdir. İşlem bitiminde 5 dakika buz uygulaması yapılır ve kişi eve gönderilir.

Vulva bölgesi dolguları
Kilo kayıpları ve hamilelik sonrasında genital bölge hacminde azalma olur. Labiumlar normalden küçük ve gevşek olduğunda, dolgu transferi ile bölge normal, gergin ve daha genç görünüme kavuşuyor uygulama sonrası dinlenme gerektirmemesi nedeniyle bu yöntem sıklıkla tercih ediliyor.

Estetik dolgu ne kadar kalıcıdır?
Estetik dolgu uygulamasının kalıcılığı profesyonel uygulamaya ve kullanılan dolgu madedesine bağlı olarak değişir. Estetik dolgu uygulaması ancak bu konuda deneyimli hekim tarafından yapılmalıdır. Genellikle estetik dolgu uygulamalarından sonra kalıcılığı 6-12 ay arasında değişmektedir. Dolgu maddesinin kalıcılık süresinin sonunda cilt uygulama öncesi durumuna geri döner. Fakat görülmektedir ki, dolgu maddelerinin su tutma ve cildin 
nemlenmesinin artırması sebebi ile cilt kalitesi artmaktadır.