• https://www.facebook.com/Dr-%C3%87etiner-G%C3%BCzellik-Poliklini%C4%9Fi-950512888376652/?fref=ts
Botoks Uygulamaları

 Botox Uygulamaları

Clostridium Botulinum adlı bakteriden elde edilen ve Botulinum toksini olarak adlandırılan Botox, mimik kaslarımızın hareketlerinden dolayı yüzümüzde oluşan çizgilenmelerin düzeltilmesi ve normalden daha fazla terleyen bölgelerde, terleme düzeyinin azaltılması için medikal estetik alanında en sık başvurulan yöntemlerden biridir. Yüzümüzde buluna mimik kaslarının uzun yıllarca çalışması sonucunda cildimiz üzerinde bulunan kıvrımlar derinleşip, belirginleşir ve sayıları artar. Ciltteki çizgilenmeler en fazla alnımız, kaşlarımızın arası, göz kenarlarımız ve ağzımızın çevresinde görülmektedir. Alnımızda ve göz çevremizde oluşan çizgilenmeler yüzümüzün daha yaşlı görünmesine sebebiyet verirken kaşlarımızın arasında oluşan çizgiler yüzümüzü sert ve kızgın bir ifadeye büründürür. Yüzümüzde bulunan mimik kaslarına uygulanan botoxla, kas hareketliliği zayıflatılabilmektedir. Kas hareketlerinde meydana gelen azalma, kas üzerinde bulunan derinin daha az katlanmasına neden olacağından, katlanmaya bağlı oluşan çizgilenmelerde de azalma oluşacaktır. Botox uygulaması yapılan yüzdeki yaşlı görünüm ve kızgın ifade de son derece belirgin düzelme oluşacaktır.


Botoksun uygulama alanları; göz kenarları, kaş ortası alın çizgileri, burun kaldırma, koltuk altı terlemesi, (Botoks, ter bezlerine uygulandığında, ter bezleri ile sinir uçları arasındaki iletim de durdurularak ter bezlerinin çalışması azaltılır ter kokusu oluşması engellenir) el ayak terlemesi, migren tedavisi.
Botox'un cilt üzerinde etkisi ne kadar sürer? 
Yapılan injeksiyonu takip eden ilk hafta içinde Botox'un etkisi ortaya çıkar. 3 ile 9 ay arasında bir etki süresi olan Botox'un, ortalama etkinlik süresi 6 aydır.

Botox'un sağlık üzerinde yan etkisi var mıdır? 
Botoks'un sağlık üzerine ciddi bir yan etkisi yoktur.