• https://www.facebook.com/Dr-%C3%87etiner-G%C3%BCzellik-Poliklini%C4%9Fi-950512888376652/?fref=ts
Saç ve Kaş Dökülmesi Tedavisi

 Saç ve Kaş Dökülmesi Tedavisi

Stres, bazı sistemik rahatsızlıklar, yetersiz beslenme, troid hastalıkları vb. gibi bir çok nedene bağlı olarak oluşan saç dökülmesi, eğer önlem alınmazsa çok ileri boyutlara ulaşabilecek ve kişinin yaşam kalitesini düşürecek bir problemdir. Saç dökülmesine karşı uygulanabilecek ve oldukça başarılı birtakım yöntemler vardır. Bunların başında;

Saç Mezoterapisi
PRP
Saç peelingi gelmektedir.

Saç mezoterapisi; saçın ihtiyacı olan vitaminler, mineraller ve proteinlerin saçlı deri içine, çok ince iğnelerle enjekte edilmesidir. Saç mezoterapi seanslar halinde uygulanır ve tedavi sonrasında oldukça başarılı sonuçlar alınır. Saç mezoterapisi, dökülmeyi kontrol altına alarak iyileştirir.
PRP; kıl köklerinin güçlenmesini sağladığı için, saç dökülmesi tedavisinde tek başına ya da diğer tedavilere yardımcı olarak kullanılabilir. 

Saç peelingi;
saç derisi keratinlerini ortadan kaldırmak ve derin temizlik yapmak için kullanılır. Uygulanan peeling saç derisi üzerinde biriken fazla sebumu ve çeşitli kirleticileri nazikçe ortadan kaldırır. Saç derisininin kan dolaşımını hızlandırır ve deriyi rahatlatır. Kan dolaşımı hızlanan derideki saç kökleri daha güçlenir.