• https://www.facebook.com/Dr-%C3%87etiner-G%C3%BCzellik-Poliklini%C4%9Fi-950512888376652/?fref=ts
Mezoterapi

 Mezoterapi

Mezoterapi; selülit tedavileri, bölgesel incelme, sıkılaştırma ve vücut şekillendirmede kullanılan vitamin enjeksiyonlarıdır.

Mezoterapi'nin Zayıflamada Etkisi Nedir?
Mezoterapi yöntemi; problemli olan bölgelerinize küçük bir iğne aracılığı ile, yağları parçalama özelliğine sahip ilaçların ve vitaminlerin enjekte edilmesidir. Mezoterapi ile vücuttaki yağ oranı fazla olan bölgelere enjeksiyon yöntemi ile zerk edilen ilaçlar, direk enjeksiyonun yapıldığı bölgede bulunan yağ hücrelerinin parçalanmasını ve o bölgedeki kan dolaşımının hızlanmasını sağlarlar.

Mezoterapi, parçalanan bu yağ hücrelerinin dolaşıma katılarak vücuttan atılmasını sağlar. Mezoterapi ile zayıflamada seanslar kişiye özel belirlenir. Seansların belirlenmesinde dikkat edilen kıstas kişinin vücudunda parçalanması gerekli olan yağ miktarının oranıdır. Mezoterapi tedavisine başlamadan önce vücudunuzdaki yağ, kas ve su oranları özel birtakım aletler yardımıyla ölçülür. Dışarıdan beden ölçüleriniz alınır. 
Sonuçlar doğrultusunda kişiye uygulanacak mezoterapi seans sayısı ve ilaç miktarları belirlenir. Mezoterapide sean sayıları ve ilaç oranları, kişiye göre farklılık gösterse de, bölgesel yağlanma tedavilerinde 10 ile 15 arasında seans uygulanmaktadır.İlk 5-6 seans sonrası gözle görülür şekilde selülit görünümünde azalma gözlenir. 

Mezoterapi Kimlere Uygulanır?
Mezoterapi yönteminde belli bir yaş sınırı olmamakla birlikte, ergenlik dönemine girmiş, 13 yaş üstü kişiler için uygulanabilmektedir.