• https://www.facebook.com/Dr-%C3%87etiner-G%C3%BCzellik-Poliklini%C4%9Fi-950512888376652/?fref=ts
Lipoliz

 Lipoliz

Lipoliz en etkili lokal zayıflama, bölgesel yağ eritme yöntemlerinden biridir Lipoliz uygulamasında soyadan elde edilen fosfatidil kolin kullanılır. Lipoliz yağ hücresini, normal hücre boyutuna getirerek ya da yağ hücresini ortadan kaldırarak etkinliğini gösterir. Lipoterapi yağlanmaya bağlı şekil bozuklukları, selülit tedavisi, jinekomasti, lipom ve göz etrafındaki yağların giderilmesinde, gözaltı torbalanmalarının tedavisinde kullanılmaktadır. Erkeklerin sırt yağ birikintilerinin tedavisinde de kullanılır.

Lipolizin Etkinliği Hangi Bölgelerde Yoğundur?
Bölgesel İncelme lipoliz yöntemiyle, vücuttaki yağlardan kurtulmak mümkündür. Spesifik olarak ise gıdı bölgesi,çene altında olşmuş yağ birikimlerini ve gözaltında oluşan torbalanmaları da azaltmak mümkün olabilmektedir. Liposuction uygulamasını yapmanın oldukça zor olduğu bir bölge olan koltuk altında oluşan yağlanmalarda da son derece etkilidir. Bunun yanı sıra kollar, karın, bel, kalça, basen ve bacak bölgesinde uygulanabilmektedir. Dengeli beslenme uygulandığı ve egzersizle desteklendiği sürece sonuçlar uzun sürelidir.
Lipoliz tedavisi yöntemi sayesinde, deride gevşeme gibi bir duruma sebebiyet vermeden, vücutta bölgesel olarak meydana gelmiş yağ birikimleri yok edilebilmektedir. Lipoliz, vücutta oluşmuş yağları doğal yollardan yakarak yok etmektedir. 4 ile 8 seans arasında uygulanacak tedavi ile beklenilen sonuçlar gerçekleşebilmektedir.