• https://www.facebook.com/Dr-%C3%87etiner-G%C3%BCzellik-Poliklini%C4%9Fi-950512888376652/?fref=ts
Mezolifting Uygulamaları


Mezolifting Uygulamaları


Mezolifting cildi gençleştiren vitamin enjeksiyonudur. Mezolifting (cilt gençleştirme), yüz, boyun ve el sırtındaki ince çizgilerin tedavisi ve cildin genel olarak gençliğinin arttırılması amacıyla, cilt içine küçük enjeksiyonlar halinde cilt gençleştirici kokteyl verilmesi esasına dayanan bir tedavi yöntemidir.

Mezolifting'in Cilde Etkisi Nedir?
Cildimizin yaşlanmasındaki faktörler; genetik, yaş, güneş ışığı ve ultraviyole gibi zararlı etkenler, kirli hava, sigara içmek, stres gibi dış ve iç faktörler olarak sıralanabilir. Bu etkenlerle, cildin dayanıklılığını ve esnekliğini sağlayan doku ve liflerin yapısal bozulmaya uğraması ile yüz ve boyun çizgileri oluşur. Bu çizgiler özellikle; ağız ve dudak çevresi, göz kenarı, yanaklar, boyun ve alında oluşur.
Mezolifting tedavisinde deri içine mikroenjeksiyon yöntemi ile hücre yenilenmesini ve yeni liflerin sentezini sağlayan serum enjekte edilir. Bu sayede cildin elastikiyeti artıyor. Mezolifting tedavisi yapılan cilt daha fazla su tutarak nem oranını artırıyor ve daha parlak, taze bir görünüme kavuşuyor. Mezolifting tedavisi, uygulanacak bölgeye ve yaşa göre düzenlenen seanslarla gerçekleşiyor.

Mezolifting Tedavisi Kimlere Uygundur?
Mezolifting yöntemi her yaşa uygulanabiliyor. Mezolifting tedavisine genç yaşlarda başlanması durumunda, cilt hep genç tutularak yaşlanmanın gecikmesini sağlamak mümkün olabilmektedir. Ayrıca mezolifting yöntemiyle, yeni oluşan ve renkleri henüz pembe olan cilt çatlaklarının da tedavisi yapılabilmektedir.